Aby móc na scenie tańczyć, trzeba najpierw nauczyć się po niej stąpać.

Profesor Lidia Kowcz.

Szanowni Państwo

Akademia Sztuki Baletowej objęta jest patronatem CID (Conseil International de la Danse) Międzynarodowej Radzie Tańca działającej przy UNESCO w Paryżu.

Program Akademii Sztuki Baletowej został przygotowany w oparciu o metodykę Agrypiny Waganowej- uznanej w latach trzydziestych XX wieku za twórczynię rosyjskiej szkoły tańca klasycznego, z zachowaniem tradycji Enrico Cecchetti- wybitnego prekursora szkoły francuskiej.

Wiele lat doświadczeń scenicznych i pedagogicznych pozwoliło opracować metodykę, pozwalającą skutecznie doprowadzić naszych uczniów do wysokiego poziomu artystycznego, a w rezultacie osiągnięcia miana(statusu) tancerza zawodowego.

Nasi uczniowie są objęci autorskim programem specjalnie dostosowanym do efektywnego nauczania tańca klasycznego w systemie pozaszkolnym, uwzględniającym możliwości psychomotoryczne i anatomiczne etapów rozwoju/kształcenia.

Autorski program wprowadza indywidualny program nauczania, który przewiduje możliwość rozpoczęcia edukacji tańca klasycznego w młodszym wieku, niż w Ogólnokształcących Szkołach Baletowych.

Pedagodzy uczący w naszej Niepublicznej Szkole Baletowej wyróżniają się długoletnim doświadczeniem pedagogicznym popartym wybitnymi osiągnięciami scenicznymi. Akademia Sztuki Baletowej gwarantuje wysoki poziom techniki tańca klasycznego i współczesnego, zapewniając uczniom w ramach praktyki scenicznej uczestniczenie w prestiżowych konkursach w kraju i za granicą.

Celem Akademii jest uzyskanie przez ucznia dyplomu tancerza zawodowego oraz promowanie jego dalszej kariery artystycznej. Najmłodszym zapewniamy edukację artystyczną oraz wspaniałą twórczą atmosferę, otaczając ich rzetelną opieką podczas trwania zajęć.

Jesteśmy inicjatorami Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej.
W tym roku organizujemy Festiwal Sztuki Baletowej w Sopocie.
Koniec sezonu wieńczy gala wszystkich uczniów klas baletowych na scenie teatru.

Strona korzysta
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.